האחים גז מחשבים - תקלות נפוצות
אחריות לציוד
מאמין שהמחיר חשוב יותר מהאחריות? ברכישת ציוד יש לתת את הדעת בראש ובראשונה לאחריות: מה אורכה של האחריות, מי מספק אותה והיכן היא ניתנת (האם צריך לנסוע לירושלים על מנת למסור את המחשב?).

 
הטיפ של גז
10 תקלות המחשב הנפוצות ביותר
איך לתקן  או למנוע אותן מבעוד מועד:


1. המחשב איטי
הבשורה הטובה היא שלרוב אין צורך להחליף מחשב אלא לבצע תחזוקה טובה יותר. פרגמנטציה, רישום פגום, תוכנות לא נחוצות שרצות ברקע הן הסיבות המרכזיות לאיטיות. מה עושים?
מריצים תוכנת איחוי ועוצרים תוכנות לא נחוצות ע"י הפעלת msconfig


2. המחשב תקוע
כנראה שהמחשב שלך נדבק בוירוס (או פוגען) כאשר לחצת על לינק "נגוע" באינטרנט, בעדכון תוכנה או בדוא"ל. ראשית וודא שתוכנת האנטי וירוס מעודכנת והרץ אותה. אם אתה בטוח שהמחשב נקי מוירוסים, יתכן שהבעיה בדרייברים לא מעודכנים. נסה להוציא ציוד היקפי ולראות אם המחשב "משתחרר".


3. גיבוי שלא נעשה
הקבצים שלך נמצאים על מכשירים פיזיים. כשאלו יוצאים מכלל פעולה הקבצים עלולים להיאבד לנצח. לכן, על הגיבוי להתבצע במקום חיצוני למחשב ואף לא בקרבתו. רצוי שהגיבוי יבוצע באופן אוטומטי כדי להימנע משכחה וטעויות אנוש אחרות. גיבוי בענן יאפשר לך רובד הגנה נוסף לגיבוי וגישה לקבצים שלך מכל מקום (אבל לא יחליף גיבוי).

4. התקנה לא רצונית של דף בית, פופ אפים וסרגלי כלים
תוכנות רבות מתקינות "על הדרך" גם מוצרים אחרים. כדי להימנע מכך, דאג לא לאשר אותם במהלך ההתקנה.  לעיתים קשה להוריד אותם בדרך הרגילה ויש צורך בהוראות מיוחדות או בעזרת מומחה.


5.חיבור מקוון (אונליין) לא עובד
לבעיות חיבור לרשת יכולות להיות סיבות רבות: בעיות חומרה ותוכנה של הראוטר (הנתב), או כרטיס הרשת, בעיות של ספק האינטרנט, הגדרות התקנה לא נכונות, חסימה של חומת אש
(Firewall), וירוסים ופוגענים למיניהם. הבדיקות הראשונות שניתן לבצע היא שהמחשב מאפשר חיבור לרשת, שהאייקון של חיבור הרשת מופיע ולא מודיע על שגיאה. במקרה של כבל, האם הוא מחובר היטב. אם כל אלו תקינים מומלץ ליצור קשר עם ספק האינטרנט שלך.


6. המחשב נכבה מעצמו
הסיבות הנפוצות לנפילה הפתאומית במתח הן: התחממות יתר, אמבטיית שקעים לא תקינה (זולה וללא תו תקן), ספק לא תקין וחיבור כבל לא תקין.  לאחר שבדקת שכל החיבורים תקינים, וודא שהמחשב נקי מאבק והאוורור תקין. במקרה של מחשב נייד בדוק האם לא הגיע הזמן להחליף את הסוללה.

7. הסמארטפון לא מסתכרן עם המחשב
לעיתים יש צורך לסגור את כל התוכנות כדי שהסנכרון יתבצע כהלכה, לרבות עדכוני תכנות.


8. רשת אלחוטית לא יציבה
הסיבות לכך רבות - החל מהפרעות של גלי רדיו וטלפון אלחוטי דרך מיקום ועד לדרייבר רשת לא מעודכן. יש לאתר את הגורם המפריע ולסלקו או לטפל בנתב (ראוטר) (להגביר או לעדכן).


9. לא ניתן לשלוח להדפסה מהאינטרנט
הסיבה לך יכולה להיות חסימה של פופ אפים או מסמך PDF שלא מאפשר הדפסה. יש לבטל, לפחות זמנית, את חסימת הפופ אפים מאותו עמוד.

10. המחשב משמיע רעשים מוזרים
צפצופים, שריקות ורעידות, נובעות לרוב מבעיות אוורור, מאוורר לא תקין או דיסק קשיח פגום. לכן יש להקפיד ולנקות את המאווררים והמסננים אחת לתקופה.


אנחנו כאן לכל שאלה או בעיה, 08-9762998
בהצלחה!

 
צרו קשר לקבלת שירות אישי ומהיר
תקלות נפוצות
 
 גז מחשבים - 08-9762998  |  בנין לוטם אזור תעשיה שילת  |  צור קשר  |  שעות פתיחה  |  מפת הגעה  | עיצוב והקמת אתר: קינמון